امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

نقطه گذاری در خوشنویسی با خودکار

نقطه گذاری و قانون رسم نقطه به وسیله خودکار:

امروزه در بیشتر کلاسهای خوشنویسی با خودکار، نقطه گذاری یکی از اصلی ترین پایه های آموزش است. در صورتی که به نظر می رسد این روش، یک روش مکمل است. در نقطه گذاری، کمتر به موضوع زاویه حروف و کلمات پرداخته می شود و اگر هم اشاره ای شود، بیشتر به صورت مبهم و به منظور به خاطر سپاری شکل حرف یا کلمه خواهد بود.

همانگونه که در تصویر مشاهده می کنید در واقع معیار اندازه گیری در خوشنویسی با خودکار ، نوک خودکار یا اندازه ساچمه خودکار است که با خط پر رنگ افقی در تصویر مشخص گردیده و نقطه های کنار آن از ضخامت خط تبعیت کرده است که نشان از معیاری است که هنرجو باید در تمام حروف آنرا رعایت نماید.

قانون رسم نقطه به وسیله خودکار:

برای ایجاد نقطه که تا پایان آموزش خوشنویسی با خودکار با شما همراه خواهد بود و از اصلی ترین مباحث این هنر می باشد با توجه به شکل بالا شروع حرکت نوک خودکار از شماره یک آغاز شده و در جهت فلش ادامه پیدا می کند و تاپایان کار یعنی شماره 4 ادامه می یابد.

آموزش خوشنویسی با خودکار - حرف الف

حرف الف بوسیله خودکار:

هرکدام از حروف الفبا نسبت به خط کرسی دارای محل خاصی هستند از این رو حرف الف روی خط کرسی قرار دارد توجه کنید اندازه معمولی حرف الف سه نقطه است و قسمت بالای آن به سمت راست و پایین آن به سمت چپ تمایل دارد.به نظر می رسد که زاویه شروع تقریبا 60 درجه است و قسمت پایین هم 60 درجه می باشد.گاهی اوقات اندازه الف به جهت اهمیت ترکیب کوتاه تر از سه نقطه می شود .

آموزش خوشنویسی با خوکار - حرف ب

حرف ب بوسیله خودکار:

با توجه به تصویر بالا قسمتی از انتهای حرف ب مماس بر خط کرسی است . نقطه شروع تقریبا دو نقطه بالاتر از خط کرسی می باشد و ارتفاع نقطه آغاز با نقطه پایان همانگونه که با نقطه چین ها در تصویر مشخص گردیده برابر و هم اندازه است و ارتفاع داخل حرف ب به اندازه یک نقطه میباشد.توجه داشته باشید که انتهای حرف ب بصورت عمود بر خط کرسی می باشد.

دوره آموزش خوشنویسی با خودکار در آموزشگاه طرحستان

تابلوی اعلانات

 • دانلود بروشور +

    اطلاعات بیشتر
 • عضویت در کانال تلگرام +

  عضویت در کانال تلگرام         https://telegram.me/tarhestaniha   لینک ورود مستقیم به شبکه آموزشگاه طرحستان  https://telegram.me/joinchat/Bus-eTzM7ZpeeOYz-A5lfQ اطلاعات بیشتر
 • کانال های اینستاگرام +

  **دپارتمان انیمیشن **دپارتمان گرافیک **دپارتمان طراحی داخلی **دپارتمان طراحی لباس **دپارتمان خوشنویسی **دپارتمان مهارت کار دانش **دپارتمان آبرنگ **دپارتمان طراحی اطلاعات بیشتر
 • رزرو رایگان +

  جهت رزرو رایگان دوره مورد نظر خود فرم زیر را تکمیل فرمایید. چرا رزرو رایگان؟ 1- پس از تکمیل فرم اطلاعات بیشتر
 • 1

عضویت در خبرنامه