fashion-design

 

طراحی لباس چیست و چگونه می توان طراح لباس شد؟

در طراحی مد و لباس هنرجویان توانایی طراحی مدلهای لباس بوسیله تکنیکهای دستی را می آموزند و بوسیله اصول خط وشکل طراحی لباس و طراحی پوشاک، طراحی دستی ، طراحی مفهومی، طراحی مانکن و لباس، انواع آستین یقه و دامن و.... انجام میشود.

پس از آن هنرجویان با رویکرد فنی و اجرایی مفاهیم طراحی لباس و پیاده سازی الگوی لباس را می آموزند و در واقع آنچه یک طراح از الگوی لباس باید بداند و نحوه پیاده سازی آن در کامپیوتر آموزش داده میشود.

چگونه می توان طراح لباس شد؟

طی 5 مرحله می توانید طراح لباس شوید:

1-قدم اول : طی یک دوره طراحی لباس 

به منظور دستیابی به یک پایه بسیار قوی در درون این صنعت رقابتی، طراحان باید مهارت های خود را از طریق یک دوره طراحی لباس کامل  کنند. هنرجویانی که علاقه مند به این زمینه هستند می توانند مدرک طراحی لباس را پس از طی آموزش طراحی لباس کسب کنند، در این کلاسها آنها دوره های آموزشی مدرن کامپیوتری، تاریخ مد، منسوجات، طراحی چهره و ساخت الگو را می گذرانند.همچنین طراحان مدرن  ممکن است  برای کسب رتبه بالاتری نسبت به سایر طراحی لباس ، آموزش خاص طرحی لباس برای یک شغل، که دارای برنامه درسی است و  شامل برنامه ریزی کالاها، ارتقاء فروش ، خرده فروشی، رفتار مصرف کننده، مدیریت خرده فروشی و توسعه محصول است، را بگذرانند.

2-قدم دوم : افزایش مهارت ها با انجام کارهای عملی

هنرجویان نیاز به تمرین در خارج از کلاس دارند تا مهارت های مورد نیاز برای اجرای طرح را از ایده تا محصول به پایان برسانند. این یادگیری دستی می تواند با شرکت در یک برنامه کارگاه اموزشی با یک شرکت طراحی، تولید کننده پوشاک یا یک تجربه شخصی به دست آید. علاوه بر این، هنرجویان می توانند از طریق داوطلب شدن برای یک خانه مد، تجربه کسب کنند.

3- قدم سوم : کسب و کار مد را یاد بگیرید.

بعد از داشتن خلق و خوی خلاقانه در صنعت مد و طراحی لباس ، توجه به کسب و کار نیزبرای ایجاد و نگه داشتن یک شرکت نیاز است. علاوه بر یادگیری جنبه های خلاقانه درزمینه طراحی لباس ، هنرجویان باید با آنچه در پشت صحنه طرحی مد ولباس  مانند مالی، فروش و بازاریابی می گذرد آشنا شوند، مخصوصا اگر آنها بخواهند کسب و کار خود را در طراحی مد و لباس برپا کنند.

4-قدم چهارم : نمونه کار

طراحان آینده مد و لباس برای نشان دادن استعداد خود به کارفرمایان بصورت بالقوه، باید نمونه کارها و مهارت ها و احساسات خلاقانه خود را نمایش دهند . هنرجویان می توانند نمونه کارهای خود را با کارهایی که دردوره آموزش طراحی لباس  خود انجام داده اند، پر کنند، بنابراین باید توجه داشته باشند که هر وظیفه ای در دوره طراحی لباس بسیار مهم است، به شرط اینکه آنها قصد داشته باشند که کار خود را به کارفرمایان آینده نشان دهند. نمونه کارها به هنرجویان اجازه می دهد تا طیف وسیعی از مهارت ها، از جمله طراحی، خیاطی و توانایی ساخت الگوها، را نشان دهند.

5- قدم پنجم : با علاقه  و انگیزه ادامه دهید.

صنعت مد از فصل به فصل تغییر می کند، بنابراین برای طراحان مهم است که در کنار تغییرات حرکت کنند .برای انجام این کارباید بصورت مستمر و منظم مقاله ها و مجلات صنعتی را مطالعه نمود 

 

 

مشاوره رایگان


با شرح سوال یا مشکل خود در زمینه انتخاب هر یک از دوره ها از ما مشاوره رایگان بخواهید
نام
Invalid Input
ایمیل (*)
لطفا آدرس ایمیل صحیح وارد کنید
مقطع تحصیلی (*)
لطفا مقطع تحصیلی را واردکنید
دوره (*)
Invalid Input
توضیحات
Invalid Input
تلفن همراه (*)
Invalid Input

 
 
صنعت مد از فصل به فصل تغییر می کند، بنابراین برای طراحان مهم است که در کنار روند رعایت شود. این را می توان به صورت منظم خواندن مجلات و مجلات صنعت انجام داد.

تابلوی اعلانات

 • دانلود بروشور +

    اطلاعات بیشتر
 • عضویت در کانال تلگرام +

  عضویت در کانال تلگرام         https://telegram.me/tarhestaniha   لینک ورود مستقیم به شبکه آموزشگاه طرحستان  https://telegram.me/joinchat/Bus-eTzM7ZpeeOYz-A5lfQ اطلاعات بیشتر
 • کانال های اینستاگرام +

  **دپارتمان انیمیشن **دپارتمان گرافیک **دپارتمان طراحی داخلی **دپارتمان طراحی لباس **دپارتمان خوشنویسی **دپارتمان مهارت کار دانش **دپارتمان آبرنگ **دپارتمان طراحی اطلاعات بیشتر
 • رزرو رایگان +

  جهت رزرو رایگان دوره مورد نظر خود فرم زیر را تکمیل فرمایید. چرا رزرو رایگان؟ 1- پس از تکمیل فرم اطلاعات بیشتر
 • 1

عضویت در خبرنامه